به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی Mashable ،بعد از اینکه یک دانشجوی ۲۰ ساله اهل دانشگاه ایندیانا به نام Lauren Spierer در جمعه گذشته مفقود شد دوستان وی برای پیدا کردن او متوسل به شبکه‌های اجتماعی شدند.

این تلاش دوستان وی برای پیدا کردن او و انتشار در شبکه های اجتماعی ،این موضوع را به یک تلاش و عزم ملی در بین آمریکائیها بدل کرده است.

اکانت توئیتر مخصوص لورین ،بعد از طرح موضوع در شبکه CNN و نشریه Indianapolis Star در روز یکشنبه شروع به کار کرد  و در حال حاضر این اکانت در حدود ۱۰ هزار پیگیر دارد که در نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید.

در تازه ترین بروز رسانی ،ضمن درج تصاویر بیشتر از لورین ،تلاشهای سازماندهی شده برای پیداکردن او نیز درج شده است و داوطلبان در قالب گروه‌های سازماندهی شده قرار می‌گیرند.

316417473

بعد از درج اخباری از گم‌شدن لورین در فیس بوک ،۱۲۶ هزار نفر با پیوستن به رویداد فیس بوک با عنوان اضطراری، آمادگی خود را با درج عبارت Lauren Spierer’s disappearance در صفحه فیس بوک خود ابزار داشته  و در حال حاضر صفحه فیس بوک پیداکردن لورین، حدود ۲۰ هزار علاقمند را به خود اختصاص داده است.

تعداد انگشت شماری از افراد معروف و سرشناس مانند میارندا لامبرت و الیزا دشوکو با پیوستن به جمعیت توئیتر ،نگرانی خود را از گمشدن لورین اظهار داشته و تعدادی از رسانه‌های معتبر مانند Fox و ABC نیز با درج اخبار لورین موضوع را حالا دیگر به یک موضوع ملی بدل کرده‌اند.