در مراسمی كه دیشب برگزار شده بود پس از استیو جابز نوبت فیل‌شیلر مدیر بازاریابی اپل بود تا به روی صحنه بیاید و و پس از اعلام آماری از سیستم عامل مک در جهان به معرفی نسخه جدید آن یعنی سیستم عامل مک لیون بپردازد. شیلر اعلام کرد که ۵۴ میلیون کاربر سیستم‌عامل مک در جهان وجود دارد. او در ادامه تاکید کرد که اگر سخت‌افزار مغز یک محصول باشد نرم‌افزار را می‌توان روح آن دانست.

شیلر مدعی شد که در یک سال گذشته ویندوز در حدود یک درصد دچار افت کاربر شده و این درحالیست که سیستم عامل مک در حدود ۲۸ درصد رشد کاربر داشته است. وی در ادامه اعلام کرد که در حال حاضر ۷۵ درصد فروش سیستم عامل مک مربوط به نوت‌بوک‌ها و گجت‌های پرتابل است. شیلر همچنین خاطرنشان کرد که بزرگترین فروشگاه نرم‌افزاری سیستم عامل در جهان فروشگاه مک اپ‌استور شرکت اپل است. وی در ادامه به معرفی برخی قابلیت‌های جدید نسخه جدید سیستم عامل مک یعنی مک لیون پرداخت.

ویژگی‌های سیستم عامل مک لیون:

- نمایش تمام صفحه برنامه‌ها ( Full screen applications) : توسعه‌دهندگان برنامه‌های مک همواره از مشکلات و سختی‌های عرضه برنامه‌هایی با قابلیت نمایش تمام صفحه سخن گفته بودند. اپل اکنون یک قابلیت جدید به لیون اضافه کرده که به راحتی هر برنامه‌ای را به صورت تمام صفحه نمایش خواهد داد و با این قابلیت یک برنامه توانایی استفاده از تک‌تک پیکسل‌های موجود در صفحه نمایش را خواهد داشت.

- Mission Control:  امکانی مانند عملکرد شورتکات‌های (Alt + Tab) در ویندوز را به سیستم عامل مک داده است که اپل نام آن را میشن کنترل گذاشته و آن را مانند چشم تیزبین یک عقاب ناظر بر همه برنامه‌های باز و در حال اجرا در سیستم عامل توصیف کرده است که ترکیبی از اکسپوس و اسپیس در نسخه‌های قبلی مک او.اس.ایکس به حساب می‌آید. با این قابلیت دسترسی به اپلیکیشن‌ها برای کاربران آسان‌تر شده است.

- LaunchPad: با قابلیت لانچ‌پد دیگر اگر برنامه‌ای را ببندید، هنگام بازکردن مجدد، دوباره آن‌ برنامه را در همان وضعیت مشاهد خواهید کرد.

- عرضه یک راهکار جدید برای جابجایی بین صفحات وب که این کار را با سرعت بسیار بالا انجام می‌دهد.

- بزرگنمایی هوشمند که با این قابلیت و با ۲ تب می‌توانید بزرگنمایی و کوچک کردن تصویر را انجام دهید.

- قابلیت ذخیره خودکار: با عرضه این قابلیت دیگر با خاموش شدن ناگهانی و یا خاموش کردن لپ‌تاپ یا دستگاه دارای سیستم عامل مک نگران از دست دادن اطلاعات خود نخواهید بود. این قابلیت تنها در اسنادی اتفاق خواهد افتاد که شما این قابلیت را در آن فعال کرده باشید.

- رابط کاربری مک لیون تا حدود زیادی شبیه سیستم عامل آیفون یعنیIOS   شده است و این نشان از توجه اپل به دستگاه‌های لمسی دارد.

- اضافه شدن قابلیت بازگشت به نسخه قبلی برای نرم‌افزارهای مک در هر زمان.

- قابلیتAirDrop : شما امکان سوئیچ کردن بین اسناد و کپی پیست سریع را خواهید داشت  و با این کار در زمان شما صرفه‌جویی خواهد شد. این قابلیت شباهت نام عجیبی به دراپ‌باکس دارد. این طور نیست؟

- امکانات جدید پست الکترونیکی در سیستم عامل مک که شامل جستجوی کامل در پست‌های الکترونیکی بر حسب موضوع، شخص و تاریخ و سایر فیلدها بوده و حتی شما می‌توانید استاندارد خودتان را برای جستجو در ایمیل‌های خود در نسخه جدید مک تعریف کنید.

- ارائه ۳ هزارAPI  جدید که توسعه‌دهندگان مک بتوانند برنامه‌های بهتری برای سیستم عامل لیون بنویسند.

نهایتا فیل‌شیلر پس از معرفی این ویژگی‌ها اعلام کرد که سیستم عامل جدید مک  بر رویDVD فروخته نخواهد شد و تنها به صورت دانلود و بارگذاری از مک اپ‌استور در ماه آینده میلادی و با قیمت ۳۰ دلار قابل دریافت خواهد بود. حجم به‌روز رسانی مک به این سیستم عامل در حدود ۴ گیگابایت خواهد بود.

گفتنی است اپل در کنفرانس شب گذشته خود در حدود ۱۰ ویژگی جدید سیستم عامل مک را تشریح کرد اما خبر از ۲۵۰ ویژگی جدید در نسخه جدید این سیستم عامل داد. کشف باقی ویژگی‌ها بر عهده خودتان!

کنفرانس سالانه اپل، IOS5  و دیگر هیچ!

پس از فیل‌شیلر و معرفی نسخه جدید مک این بار نوبت اسکات فورستال مدیر تیم طراحی و توسعه سیستم عامل iOS بود که به روی صحنه بیاید و به معرفی نسخه جدید سیستم عامل همراه اپل یعنیIOS5  بپردازد.

وی در ابتدا اعلام کرد که تا به امروز در حدود ۲۰۰ میلیون دستگاه دارای سیستم عاملIOS به فروش رفته است که در این صورت دارای سهم ۴۴ درصدی در بازار تلفن های همراه هوشمند است. وی خاطرنشان کرد که در حدود ۱۳۰ میلیون دانلود از فروشگاه کتاب و در حدود ۱۵ میلیارد تراک و قطعه صوتی به فروش رسیده است.

ویژگی‌های جدید IOS5 :

اسکات فورستال در ادامه به معرفی ویژگی‌های جدیدIOS5 پرداخت. اول از همه یادتان باشد که اپل مژده داد که مشکلات فعلی IOS4  مرتفع شده‌اند!

stevejobswwdc2011liveblogkeynote0608

- وجود مرکز هشدار یا همان Notification Center که همانند اندروید گوگل شما می‌توانید هشدارها را بر روی صفحه نمایش خود مشاهده کنید. حالا دیگر همه اطلاعیه ها و هشدارهای شما در صفحه قفل جمع شده و دیگر از اعداد مزاحم خبری نخواهد بود. این پیام‌ها و اطلاعیه‌ها با کشیدن انگشتان دست از بالا به پایین قابل دسترسی خواهند بود. حتی اگر سرگرم بازی هستید یک نوار انیمیشنی ظاهر خواهد شد که در بالای صفحه به شما هشدار می‌دهد که خبر آمد خبری در راه است!

- قابلیتNewsStand  که یک کیوسک مطبوعاتی همانند iBook است. با این تفاوت که شما به جای کتاب شاهد نشریات و روزنامه‌ها خواهید بود. این اشتراک به صورت پولی خواهد بود و نشریات به صورت خودکار به‌روز رسانی شده و در قفسه‌ها جای می‌گیرند.

- ادغام شبکه اجتماعی توئیتر در سیستم عامل IOS5: شما می‌توانید از برنامه‌های مختلف مانند نقشه‌ها، تصاویر، موسیقی و… توئیت کنید.

- افزوده شدن دکمه ریدر: با استفاده از این قابلیت می‌توانید محتوای صفحات وب را بدون حاشیه‌های دست و پاگیر و با سرعت پایین اینترنت مشاهده کنید.

- افزوده شدن قابلیت Reminders: دیگر هیچ مناسبتی را فراموش نخواهید کرد و با انتخاب یک موقعیت یا مکان، به محض رسیدن به آن منطقه به کاربر یادآوری می‌شود که کار مخصوص را انجام دهد.

- افزوده شدن یک میانبر برای دوربین که بر روی صفحه قفل تلفن همراه شما قرار گرفته خواهد شد.

- اضافه شدن قابلیت مستقیم ویرایش تصاویر در IOS

-افزوده شدن امکان iMessage  که تمامی کاربرانIOS  می‌توانند بدون درنظر گرفتن مدل دستگاه خود با هم پیام و عکس مبادله کنند. (مشابه سیستم پیام رسانی بلک‌بری)

نهایتا اعلام شد که پنجمین نسخه سیستم عامل آیفون در پاییز ارائه خواهد شد.

stevejobswwdc2011liveblogkeynote0350

سرویس Icloud

شرکت اپل نهایتا در این کنفرانس سرویس Icloud خود را معرفی کرد که تبلیغات بسیاری در خصوص آن به راه انداخته بود. یک سرویس مبتنی بر ابرهای دیجیتال که کاربران می‌توانند به صورت نامحدود فایل‌های خود را بر روی این سرورها ذخیره کنند و اپل بدین منظور سومین سرور عظیم خود را نیز در دست افتتاح دارد که راه‌اندازی آزمایشی این سرویس رایگان از روز گذشته صورت گرفته و راه‌اندازی رسمی آن در پاییز خواهد بود.

متاسفانه همانطور که انتظار می‌رفت استفاده از این سرویس در کشور عزیز ما به دلیل تحریم‌های بی‌معنای شرکت اپل و البته سرعت پایین اینترنت مهیا نخواهد بود و در واقع این سرویس برای کاربران ایرانی به مانند بسیاری دیگر از این دست سرویس‌ها معنایی نخواهد داشت.

گفتنی است پس از برگزاری این کنفرانس سالانه گزارش‌ها حاکی از آن بود که در پی عدم معرفی آیفون جدید در کنفرانس سالانه اپل، سهام این شرکت دچار افت و کاهش ارزش خود در بازار بورس آمریکا شدمعرفی بازی، بازی کامپیوتر، مجله آی تی، مجله فناوری اطلاعات، مجله آموزشی، آموزش کامپیوتر، سخت افزار، شبکه، آموزش ویندوزxp، آموزش فوتو شاپ، آموزش حرفه ای فوتو شاپ، تبدیل فایلهای ویدوئی، آشنایی با c#، کارت مودم، آموزش یاهو مسنجر، File Systemچیست، سیستم فایل چیست، برترین طرح های گرافیکی، آموزش افکت های زیبا، امنیت، آپدیت آنتی ویروس، آپدیت nod32، قلم نوری چیست؟، دانلود فیلم، جدیدترین فیلم ها، بازی جدید، اخبار دسته اول، دانلود، دانلود کتاب، پی دی اف، pdf، کتاب های آموزشی، کتاب علمی، روانشناسی، طنز، جوک، کتاب فرهنگی، کتب شعر، کتاب علوم غریبه، کتاب مفید، pdf آموزشی، مقالات آموزشی، مقالات رایگان آموزشی، دانلود کتاب رایگان، دریافت کتاب، ذخیره کتاب، دانلود رایگان کتاب، کتاب رایگان، دانلود کتاب رایگان فارسی، دانلود کتاب الکترونیکی، دانلود کتاب فارسی رایگان، دانلود فیلمنامه فارسی، دانستنی های قبل از ازدواج، انچه مردان باید بدانند، انچه زنان باید بدانند، رازهای مردان، رازهای زنان، زنان چه می خواهند، مردان چه می خواهند، عکس از دختر، زیباترین دختران، ازدواج، پیش از ازدواج، سؤال ضروری پیش از ازدواج، زندگی، زندگی مشترک، زندگی موفق، نود 32، یوزر وپس نود 32، کتاب هک، هک شبکه، هک زندگی!، کتاب، ebook، بزرگترین مرجع دانلود کتاب الکترونیک، عکس خنده دار، عکس با حال، عکس دیدنی، عکس فوتوشاپی، عکس زیبا، عکس قشنگ، عکس وحشتناک، عکس جالب، عکس خفن، عکس عجیب، عجیبترین ادمای دنیا، عجیبترین عکسهای تاریخ، جالبترین عکسهای وب، حیوانات عجیب، خوشکل، عکس خوشکل، تصاویر جالب، تصاویر عجیب، خنده دار، بیا عکس، بیا تو عکس، تصاویر از انسانهای عجیب، تصاویر حرفه ای، فوتوشاپ، عکسهای فوتوشاپی، گرافیست، گرافیستان حرفه ای، برترین طرحهای گرافیکی، اپدیت نود 32، اپدیت کاسپر اسکای، اخبار جدید، اخبار game، اخبار کال اف دیوتی، اخبار بازی، جدیدترین بازیها، اخرین نسخه ی need for speed، دانلود pdf، دانلود اهنگ، دانلود اهنگهای یگانه، اهنگ افغانی، اپراتور سوم، تله كام، اپراتور سوم موبایل، وبلاگ خبری، وبلاگ اخبار تکنولوژی، اخبار علمی، اخبار فرهنگی، اخبار به روز، اخبار جدیدترین ها، اخبار سخت افزار، اخبار آی تی، اخبار IT، اخبار روز، اخبار داغ، تازه چه خبر، وبلاگ مفید، گوگل، موزیلا، فایر فاکس، اکسپلورر، مایکروسافت، فتوشاپ، آنتی ویروس، کسپر اسکای، دانلود نرم افزار، یوزر پس نود 32، آپدیت نرم افزار، ترفند، عکس، آپلود عکس، اخبار آموزشی، اخبار نرم افزار، بازی، بازی آنلاین، اهنگ ایرانی، اپل، جشنواره، معرفی محصولات اپل،