به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی اپل اینسایدر،طبق آخرین بررسی و تجزیه و تحلیل ترافیک سیستم عاملهای تلفن‌همراه در فضای وب ،پلاتفرم آندروئید در حال افزایش و پلاتفرم آیفون در حال از دست دادن سهم خود در این بازار است.

بنا بر آخرین آمار متتشر شده در روز جمعه نشان می‌دهد که در پایان ماه اوت سال ۲۰۱۰ سیستم عامل آیفون در حدود ۵۶ درصد از ترافیک وب در تلفن های همراه هوشمند را به خود اختصاص داده بود در حالی که این آمار در سال گذشته در همین ماه سهم ۷۰ درصدی را نشان می‌داد  و در مقابل پلاتفرم آندروئید در حدود ۲۵ درصد ترافیک وب را درتلفن های همراه هوشمد به خود اختصاص داده است که در سال گذشته این آمار زیر ۱۰ درصد بود و این سهم با سرعت باورنکردنی در حال افزایش است.

البته این کاهش اپل جای تعجب ندارد زیرا روز بروز بر تعداد تلفن های همراه آندروئیدی افزوده می‌شود و و شرکت اپل نیز همچنان با ایفون و آیپاد تاچ به مبارزه خود با رقبای سرسخت ادامه می‌دهد و البته در این گزارش ذکر نشده است که آیا آمار تابلت شرکت اپل نیز در این آمار لحاظ شده است یا خیر.

سایر رقبا مانند ریم یا همان بلک بری و سایر پلاتفرمهای هوشمند مانند سیمبیان و … نیز در همان رقم ۱۰ درصد باقی مانده‌اند.

با این حال تحلیلگران وال استریت معتقدند با نهایی شدن معامله بین اپل واپراتور مخابراتی وریزون شرکت اپل می‌تواند مقداری از این سهم از دست رفته را بازگرداند.

پایان مطلب/