به گزارش فارنت و به نقل از Mashable، نتایج تحقیق بر روی بیش از ۵۰۰ هزار کاربر فیس‌بوک بیانگر آن است که کاربران زن این شبکه اجتماعی علاقه بیشتری به تغییر عکس پروفایل خود داشته و بیشتر از کاربران مرد آن را تغییر می‌دهند.

در این تحقیق که از سوی وب‌سایت پیکسیبل (سازنده برنامه‌های جستجوی عکس تحت وب و همچنین برای آی‌پد، آیفون) انجام شده پروفایل بیش از ۵۰۰ هزار کاربر فیس‌بوک تحت بررسی قرار گرفته است.

FacebookProfilePhoto

در نتایج این تحقیق آمده است که کلا ۱۰ درصد از کل تصاویر موجود در فیس‌بوک به تصاویر پروفایل افراد تعلق دارد و به طور متوسط هر کاربر فیس‌بوک ۲۶ عکس پروفایل آپلود کرده است. انتظار می‌رود در تابستان امسال تصاویر موجود در فیس‌بوک مرز ۱۰۰ میلیارد عکس را پشت سر بگذارد.

PixableFacebookProfilePhoto

در این نتایج همچنین آورده شده است که زنان علاقه بیشتری به آپلود تصاویر و تغییر تصویر پروفایل نسبت به مردان دارند و خانم‌ها به طور متوسط هر دو هفته یکبار تصویر پروفایل خود را تغییر می‌دهند و این درحالیست که این آمار در آقایان به طور متوسط به هر ۳ هفته یکبار می‌رسد.

بنا بر این گزارش تعداد تصاویر پروفایل آپلود شده در فیس‌بوک نسبت به سال ۲۰۰۶ رشدی سه برابری را نشان می‌دهد و تصاویر پروفایل در این شبکه اجتماعی به طور متوسط ۳ لایک و ۲ کامنت را به خود اختصاص داده‌اند.