ه گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی افتردان ، خبر می‌رسد که چندی پیش تیم کوک مدیرعامل موقت اپل یک سفر کاری به مقر شرکت سامسونگ در کره جنوبی داشته است.

این سفر در حالی صورت گرفته است که اعلام شده که شرکت اپل در حال بررسی استفاده از صفحات نمایش جدید AMOLED  سامسونگ برای نسل بعدی تبلت خود یعنی ۳iPad  است و اپل در حال مذاکره برای خرید تمام ظرفیت تولید صفحه نمایش AMOLED سامسونگ در سال ۲۰۱۱ است.

ipad2_hero_20110302

تحقق این امر می تواند بسیار بعید باشد زیرا شرکت سامسونگ توانایی تولید این حجم صفحات را نخواهد داشت همانطور که برای سری جدید گالاکسی اس خود و همچنین سایر تلفن های همراه مشابه از صفحات S-LCD استفاده می‌کند و به نوعی در ساخت صفحات سوپر AMOLED  نیز برای محصولات خود درمانده است.

خود شرکت سامسونگ نیز به تازگی اعلام کرده است که این شرکت برای صفحات نمایش تبلت خود یعنی ۹٫۷ اینچی از AMOLED استفاده نخواهد کرد و بیشترین تمرکز خود را بر روی ساخت این صفحات برای پنل های کوچک و تلفن همراه خواهد کرد.

سامسونگ انتظار دارد بتواند تولید ۸ میلیون صفحه نمایش ۴ اینچی AMOLED  را در ماه در طی شش ماه آینده انجام دهد و البته این شرکت اعلام کرده امیدوار است تا در سال ۲۰۱۲ و با افتتاح خط تولیدهای بیشتر بتواند بر روی تبلت های آینده خود از این صفحات نمایش استفاده کند.

به نظر می‌رسد اپل نیز قبل از هرگونه توافقی با سامسونگ باید امیدوار باشد تا خط تولید جدید  AMOLEDشرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۲ افتتاح شود.